Autor: Beata Filipowicz

Wydarzenia w maju w Kozłówce

29 kwietnia 2024
Widok dziedziniec założenia pałacowego w Kozłówce. Po środku pałac Zamoyskich, po bokach budynki oficyn.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Widok dziedziniec założenia pałacowego w Kozłówce. Po środku pałac Zamoyskich, po bokach budynki oficyn.

Przedstawiamy atrakcje, jakie Muzeum Zamoyskich w Kozłówce przygotowało w maju. Wydarzenia będą doskonałą okazją do podróży przez historię i kulturę oraz spędzenia wolnego czasu w wyjątkowym miejscu.

Mundurowa Majówka, 1 maja 2024 (środa), w godzinach 11:00 - 15:00

Tradycyjnie 1 maja zapraszamy na Mundurową Majówkę, w trakcie której z bliska będzie można się przyjrzeć różnym formacjom Wojska Polskiego, Straży Pożarnej i Służby Leśnej. Przygotowaliśmy również prezentacje broni historycznej, pokazy umiejętności ratowniczych, grę terenową oraz wiele innych atrakcji. Przy ognisku będzie można upiec własne kiełbaski lub zakupić gotowe, przygotowane przez Bistro „U szafarki”. To będzie wyjątkowy dzień dla całej rodziny!

Program

Dni Otwarte Funduszy Europejskich, 10 – 11 maja 2024 (piątek – sobota), w godzinach 9:00 - 17:00

Dołączcie do naszych obchodów 20-lecia Polski w Unii Europejskiej podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich! W tych dniach bezpłatnie będzie można obejrzeć wystawy „Rodzinny album”, „Socrealizm. Galeria Sztuki”, „Lapidarium”, znajdujące się w budynkach wyremontowanych dzięki @Fundusze Europejskie oraz wystawę czasową „Więcej niż hrabia… Ordynat i jego dzieło”.

V Rajd Ziemi Lubelskiej, 11 maja 2024 (sobota), w godzinach 11:00 - 13:30

Wraz ze Stowarzyszeniem Federacja Zmotoryzowanych zapraszamy na etap finałowy V Rajdu Ziemi Lubelskiej, będącego jednocześnie II rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. Na dziedzińcu przed pałacem Zamoyskich pojawią się samochody z końca XIX i początków XX wieku. Zakończeniem rajdu będzie konkurs elegancji, podczas którego sędziowie wybiorą najpiękniejsze auta w swoich kategoriach.

I Rajd Rowerowy Szlakiem Księdza Stefana Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym, 11 maja 2024 (sobota)

Wraz z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych oraz Civitas Christiana zapraszamy na rajd rowerowy śladami Księdza Stefana Wyszyńskiego. Trasa o długości 23 kilometrów, prowadząca z Kozłówki do Nasutowa i upamiętniająca postać Prymasa Tysiąclecia, oznaczona jest opisami historycznymi oraz przyrodniczymi, wzbogaconymi o cytaty z wypowiedzi Księdza Prymasa.  

Przewodnik „Śladami Księdza Stefana Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym” pod red. Krzysztofa Wojciechowskiego, Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych [2021]

Noc Muzeów w Kozłówce, 18 maja 2024 r. (sobota), w godzinach: 18:00 - 22:00

W ten wyjątkowy wieczór podczas Nocy Muzeów zapraszamy do swobodnego zwiedzania wnętrz pałacowej ekspozycji bez żadnych limitów czasowych! W salonach będzie można spotkać stylowe damy w historycznych strojach, które przywrócą atmosferę minionych epok. To doskonała okazja, aby odkryć pozostałe budynki muzeum i przeżyć niezapomniane chwile w ciekawych miejscach.

Zapraszamy do Kozłówki!

 

Alert Systemowy