Autor: Beata Filipowicz

Zapraszamy na wyjątkowy kameralny koncert akordeonowy „Arti Sentemo classic”

10 czerwca 2024
: Kolorowa fotografia przedstawiająca grupę ludzi składającą się z trzech kobiet i dziesięciu mężczyzn, ubranych w biało-czarne stroje. Dziesięcioro z nich trzyma akordeony, pozostałe osoby mają w rękach flet, grzechotkę i pałeczkę dyrygenta. Grupa stoi na tle dużego, pomalowanego na czerwono i bogato wyposażonego salonu w arystokratycznym pałacu

Zdjęcie: Kameralna Orkiestra Akordeonowa „Arti Sentemo”

: Kolorowa fotografia przedstawiająca grupę ludzi składającą się z trzech kobiet i dziesięciu mężczyzn, ubranych w biało-czarne stroje. Dziesięcioro z nich trzyma akordeony, pozostałe osoby mają w rękach flet, grzechotkę i pałeczkę dyrygenta. Grupa stoi na tle dużego, pomalowanego na czerwono i bogato wyposażonego salonu w arystokratycznym pałacu

6 lipca 2024 r., o godz. 17:00 w kaplicy przy pałacu Zamoyskich w Kozłówce odbędzie się niezapomniany koncert Kameralnej Orkiestry Akordeonowej „Arti Sentemo”. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze uwertury i dzieła muzyki klasycznej wykonane na 10 akordeonów, flet i instrumenty perkusyjne. W programie koncertu znajdą się takie utwory jak:

    G. Rossini – Uwertura do opery „Cyrulik Sewilski”

    G. Rossini – Uwertura do opery „Wilhelm Tell” – finał

    F. A. Boieldieu – Uwertura do opery „Kalif z Bagdadu”

    W. A. Mozart – Uwertura do opery „Wesele Figara”

    S. Moniuszko – Uwertura do opery „Halka”

    F. von Suppe – Uwertura do operetki „Lekka kawaleria”

    G. Bizet - Uwertura do opery „Carmen”

    J. Brahms – Taniec węgierski nr 5

    J. Strauss – „Marsz Radeckiego”

Koncert będzie dostępny również dla osób słabosłyszących dzięki zastosowaniu pętli indukcyjnej*

 

Arti Sentemo to zespół o bogatej historii i wybitnych osiągnięciach, który swoją działalność rozpoczął w 2013 roku. Pomysłodawcą i dyrygentem orkiestry jest Zbigniew Czuryło – dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz krajowy konsultant Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

W skład „Arti Sentemo” wchodzą młodzi utalentowani muzycy, laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych, solowych i kameralnych. Są to stypendyści Premiera Rzeczpospolitej Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz rektorów uczelni wyższych.

Orkiestra z powodzeniem koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Zespół prezentował swój dorobek artystyczny m.in. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie, Teatrze Królewskim w Warszawskich Łazienkach, na Zamku Biskupim w Janowie Podlaskim oraz w Domu Polonii w Warszawie. Ma również na swoim koncie występy na prestiżowych międzynarodowych festiwalach, takich jak "Italia - Dolomity 2017", Lato w Zakopanem, Tempus Paschale w Lublinie, Międzynarodowa Wiosna Akordeonowa Sanok 2020, World Accordion Day na Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz wiele innych. W bogatym repertuarze orkiestry znajduje się muzyka klasyczna, rozrywkowa i filmowa, w tym transkrypcje dzieł symfonicznych oraz muzyka oryginalna akordeonowa. Instrumentarium orkiestry tworzą najwyższej jakości akordeony włoskiej firmy PIGINI, co gwarantuje niezapomniane doznania muzyczne.

Działalność orkiestry wspiera Stowarzyszenie Melodia-Art przy PSM I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Siedzibą Arti Sentemo jest Pałac Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Bilety w cenie 40 zł można nabyć online; w kasie biletowej, lub pod telefonem 81 852 83 10

* Aby aparat słuchowy mógł współpracować z pętlą indukcyjną jego cewka indukcyjna musi być aktywna i prawidłowo skonfigurowana. Aktywacja cewki i jej konfiguracja to zadanie protetyka słuchu, przed udaniem się na koncert warto więc upewnić się, czy cewka indukcyjna w naszym aparacie słuchowym jest aktywna, a kupując aparat słuchowy koniecznie domagajmy się od sprzedawcy, aby aktywował i skonfigurował cewkę indukcyjną.


Do zobaczenia w Kozłówce!

 

Skład Orkiestry:

    Dyrygent: Zbigniew Czuryło
    Akordeon 1: Adam Dudek, Jakub Stefaniak
    Akordeon 2: Jakub Mackiewicz, Karol Zbaracki, Stanisław Krupa
    Akordeon 3: Jakub Palinowski, Marcin Mitura
    Akordeon 4: Anna Szczęsna, Marcel Semeniuk
    Akordeon basowy: Mateusz Golonka
    Instrumenty perkusyjne: Julia Drożdż
    Flet: Justyna Czuryło

Alert Systemowy