Autor: Beata Filipowicz

Akademia kozłowiecka październik 2022

11 października 2022
Na szarym tle po prawej stronie wyrysowana na czarno postać błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz herb rodziny Zamoyskich, zamknięte w okrągłym napisie: krzyżyk, Stefan Wyszyński, Akademia Kozłowiecka.  Po lewej stronie loga organizatorów i patroni medialni

Zaproszenie

Na szarym tle po prawej stronie wyrysowana na czarno postać błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz herb rodziny Zamoyskich, zamknięte w okrągłym napisie: krzyżyk, Stefan Wyszyński, Akademia Kozłowiecka. Po lewej stronie loga organizatorów i patroni medialni

W najbliższą sobotę, 15 października 2022 roku, o godzinie 10:30 w kaplicy przy pałacu Zamoyskich w Kozłówce odprawiona zostanie Msza Święta, podczas której zostaną wystawione relikwie błogosławionego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Po Mszy nastąpi otwarcie wystawy „Ukochana – Obdarowana – Wybrana”, po której oprowadzi pani Magdalena Szymaszek-Naumiuk. Będzie można obejrzeć również Pokój Księdza Stefana Wyszyńskiego, który znajduje się przy pałacowej kaplicy.

Msza Święta oraz wystawa „Ukochana – Obdarowana – Wybrana”, odbędą się w ramach Akademii Kozłowieckiej organizowanej w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce od 2018 roku.

Akademia Kozłowiecka to cykl spotkań nawiązujących do wykładów prowadzonych przez Księdza Stefana Wyszyńskiego, przyszłego Prymasa Polski, dla sióstr franciszkanek i osób przebywających w czasach okupacji hitlerowskiej w kompleksie pałacowym Zamoyskich w Kozłówce. Nauczanie i postać Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego stanowią inspirację dla obecnych spotkań Akademii Kozłowieckiej.

Program
10.30    Msza Święta, podczas której zostaną wystawione relikwie Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego (Kaplica Pałacowa w Kozłówce)
11.00    Otwarcie wystawy „Ukochana – Obdarowana – Wybrana” – Magdalena Szymaszek – Naumiuk
11.20    przerwa
11.40    Słowo inaugurujące Akademię Kozłowiecką oraz prezentacja książki „Narodziny nowego człowieka” autorstwa o. Zdzisława Kijasa – Marcin Sułek
12.00    Ks. Stefan Wyszyński w Kozłówce – Grażyna Antoniuk
12.30    Z Prymasem zawalczyć o młodych – Bogdan Kędziora
13.00    Błogosławiony Stefan Wyszyński a trwający obecnie Synod – Ks. dr Krzysztof Stola
13.45    dyskusja
14.10    Opowieść o szlaku Stefana Kardynała Wyszyńskiego po Kozłowieckim Parku Krajobrazowym – Robert Niedziałek (Park Dźwięków, Dąbrówka)
14.10    Poczęstunek i zakończenie spotkania

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc prosimy o potwierdzenie obecności do 13 października 2022 r. na adres: lubelski@civitaschristiana.pl lub telefonicznie 603 182 742

Zapraszamy w imieniu organizatorów:

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana – Centrum Myśli Prymasa Wyszyńskiego
Fundacja Civitas Christiana
Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Alert Systemowy