Autor: Konrad Ajewski

Zbiory artystyczne i galeria muzealna ordynacji zamojskiej w Warszawie

Okładka książki. Na granatowym tle w dolnej części kolorowy rysunek urządzonego pokoju w perspektywie zbieżnej. Na górze napis: Konrad Ajewski. Zbiory artystyczne i galeria muzealna ordynacji zamojskiej w Warszawie.

ajewski.jpg

Konrad Ajewski

Zbiory artystyczne i galeria muzealna ordynacji zamojskiej w Warszawie

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 1997, ISBN 83-905057-2-X, s. 365, 218 s. il.

cena: 50,00 zł

zamów teraz

Rozprawa naukowa na temat mecenatu artystycznego rodziny Zamoyskich, przedstawiająca historię i zbiory nie istniejącej już dziś, a jednej z największych kolekcji artystycznych przedwojennej Warszawy. Praca jest próbą rekonstrukcji zbiorów artystycznych Pałacu Błękitnego, Muzeum i Biblioteki Ordynacji Zamojskiej, popartą bogatym materiałem ilustracyjnym.