Rzemiosło artystyczne w zbiorach Muzeum Zamoyskich w Kozłówce

Okładka książki. Na bordowym tle fotografia. Para dziecięcych uskrzydlonych postaci uchwyconych w momencie pocałunku; stojących na postumencie w lekkim kontrapoście i wspartych o znajdujący się z tyłu murek. Dziewczynka ukazana frontalnie, nachylony nad nią chłopiec w ujęciu profilowym. W dłoniach dziewczynki, na murku i postumencie pęki róż. Na górze napis: rzemiosło artystyczne w zbiorach Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Na dole: nabytki 1956 – 1996.

rzemioslo.jpg

oprac. Teresa Marciszuk

Rzemiosło artystyczne w zbiorach Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Nabytki 1956-1996

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 1997, ISBN 83-905057-3-8, s.203, il. w tym kol.

cena 40,00 zł

zamów teraz

Publikacja przedstawia 445 obiektów rzemiosła artystycznego ze zbiorów Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, m.in. wyroby z porcelany, szkła, złotnictwo, tkaniny, meble. Obejmuje obiekty pozyskane przez Muzeum, w drodze zakupów, przekazów, darów, w latach 1956-1996. Tekst zilustrowany jest bogatym materiałem fotograficznym.