Edukacja wczesnoszkolna

Zajęcia edukacyjne w pałacu

Zajęcia edukacyjne w pałacu

Zajęcia edukacyjne w pałacu

Sto lat temu, w pałacu Konstantego Zamoyskiego
Podczas wędrówki przez pałacowe wnętrza, prywatne i reprezentacyjne, dzieci oglądają interesujące, nieużywane dziś sprzęty, poznają funkcje przedmiotów i pomieszczeń, a także różne aspekty życia dziewiętnasto-wiecznej Polski. Zajęcia stawiają na interakcję z grupą i są połączone ze zwiedzaniem wnętrz pałacowych z przełomu XIX i XX wieku. Na koniec wędrówki uczestnicy otrzymują karty edukacyjne, które mogą wykorzystać w szkole i/lub w domu.
Czas trwania około 60 min.
Miejsce: Pałac
Koszt – bilety wstępu do Pałacu + 300 zł od grupy (maks. 25 osób)

Moda na czystość
Podczas zajęć, prowadzonych w sali edukacyjnej, uczestnicy dowiedzą się jak na przestrzeni wieków zmieniało się podejście do higieny, poznają historię środków czystości, naczyń i innych przyborów toaletowych. Będą mogli też samodzielnie wykonać dla siebie kolorowe i pachnące mydełko.
Czas trwania około 60 min.
Miejsce: Sala edukacyjna
Koszt  – 500 zł od grupy (maks. 25 osób)

Sztuka podróżowania
W kozłowieckiej Powozowni dowiemy się jakie środki lokomocji mogli mieć do dyspozycji mieszkańcy pałacu. Poznamy fakty i ciekawostki dotyczące wypraw i nowinek technicznych wprowadzanych w celu poprawienia komfortu podróży. W trakcie towarzyszących warsztatów uczestnicy zamienią się w pracowników fabryki powozów i przy pomocy papierowego szablonu zaprojektują model, który poleciliby modnemu arystokracie.
Czas trwania około 60 min.
Miejsce: Powozownia i sala edukacyjna
Koszt – bilety wstępu do Powozowni + 300 zł od grupy (maks. 25 osób

Barokowo – ogrodowo
Na przykładzie założenia ogrodowo – parkowego w Kozłówce uczestnicy odnajdą podobieństwa i różnice między ogrodem francuskim i angielskim, zapoznają się z terminami stosowanymi w opisie ogrodu zabytkowego i wzbogacą swoją wiedzę na temat roślin ogrodowych. Pogadanka połączona jest ze spacerem (uzależnionym od warunków pogodowych)
Czas trwania około 60 min.
Miejsc: Park
Koszt – 300 zł od grupy (maks. 25 osób)

Alert Systemowy