Autor: Agata Ulanowska

Dzień Dziecka za nami

6 czerwca 2024
Grupa dzieci siedzi wokół stolika. Na stoliku rozłożona plansza do gry w szachy z ustawionymi figurami.

Kozłowiecki Smyk – nauka gry w szachy

1 czerwca w Kozłówce świętowaliśmy Dzień Dziecka podczas wydarzenia „Kozłowiecki Smyk”.

Wydarzeniu towarzyszył drugi dzień przeglądu muzyki salonowej dla dzieci „Małe talenty, wielkie dźwięki”, w którym swoje umiejętności zaprezentowali młodzi artyści ze Społecznej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Lubartowie. Było to nie tylko muzyczne przeżycie, ale także inspirująca podróż przez różne epoki i style muzyczne.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli nam w przygotowaniu wszystkich atrakcji:

- Koło Gospodyń Wiejskich w Skrobowie, przygotowując pyszne i kolorowe warsztaty dekorowania ciasteczek,

- Społeczna Szkoła Muzyczna I i II st. im. F. Chopina w Lubartowie, której uczniowie zachwycili nas cyklem wspaniałych koncertów muzyki salonowej,

- Muzeum Wsi Lubelskiej, którego drewniane zabawki cieszyły się wielką popularnością wśród dzieci,

- Roztoczańskie Muzeum PRL w Zamościu, które wypożyczyło nam dawne gry planszowe i zabawki,

- LUKS Lubartów, które wypożyczyło nam szachy plenerowe,

- Aneta Ćmiel, aktorka przenosząca dzieci w kolorowy świat bajek,

- Sławomir Szwargoliński, instruktor szachowy przybliżający najmłodszym zasady gry w szachy,

- Paweł Ciszewski, animator, który mimo kapryśnej pogody dzielnie prowadził gry i zabawy z dawnych lat.

Uśmiechy na twarzach licznie przybyłych dzieci i ich rodziców, sprawiły, że wydarzenie było niezapomniane także dla nas jako organizatorów. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i już teraz zapraszamy na kolejne wyjątkowe spotkania w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce!